KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13526406
*
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:25:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 10:27:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Peter Schou
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
nr 1352 6406
Peter Schou
(1844-1914), Danmark
Oljemålning, Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm
Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 10:27:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt ej signerad europa norden olja olja på duk oljemålning peter schou skandinavien skandinavisk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30